Magdalena Kožená a její nové CD s písněmi Colea Portera - C.E.M.A.

Magdalena Kožená a její nové CD s písněmi Colea Portera

Magdalena společně s Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers natočili nové CD, které vychází u Magdalenina labelu Brnofon a je distribuováno společností Supraphon.

„Pojďme si zařádit!“ Těmito slovy z písně jazzové legendy Colea Portera „Let´s Misbehave“ představuje Magdalena své nové album, které natočila ve spolupráci s  Ondřejem Havelkou a jeho Melody Makers. Touto spoluprací na chvíli opustila svět klasické hudby, aby si mohla svými slovy „zakoketovat s múzami lehkými“. Pro svou exkurzi do světa amerického muzikálu zvolila nadčasové melodie Colea Portera. „Jsem obdivovatelkou velkých jazzových legend, pustit se do tohoto repertoáru sama jsem se však dlouho neodvážila. Inspirovala mne ale interpretace Coleových písní americkou mezzosopranistkou Fredericou von Stade. Bez jakékoliv snahy měnit svůj způsob zpěvu propůjčila Porterovým písním velký šarm a posunula je do nové dimenze,“ vysvětluje Kožená, jak se v její kariéře zrodil tento výjimečný projekt.

Ukázky z nového CD si poslechněte na Magdalenině kanálu na Youtube.

Koupit nové CD Magdaleny Kožené můžete zde.

Coleovy proslulé, jazzem inspirované hity Magdalena zpívá za doprovodu Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, orchestru, který je odbornou veřejností považován za světovou špičku v oblasti autentické interpretace vrcholného jazzu, swingu a taneční hudby 30. a 40. let XX. století.

Vlastní podání Coleových písní Magdalena představila již loni v létě ve Velkém sále pražské Lucerny při příležitosti svého působení ve 120. koncertní sezóně České filharmonie. S tímto repertoárem koncertovala mj. v Katovicích, Berlíně, Hamburku a Londýně. Od 29. listopadu s ním vyjíždí na turné, v jehož průběhu vystoupí v Bratislavě a pěti českých městech. 

„S každým dalším stylem je třeba naučit se něco nového, v tomto konkrétním případě například principy swingového frázovaní, podstatně jemnější zpívání na mikrofon, nebo třeba způsob podání textu, který musí vyznít co nejpřirozeněji a nejsrozumitelněji. Alespoň částečně proniknout do tohoto pro mne relativně odlišného světa by se mi v žádném případě nepodařilo bez pomoci, důvěry a trpělivosti Ondřeje Havelky a klavíristy Mirka Lacka, kteří se mnou strávili nemálo hodin ve zkušebně, a ani bez morální podpory kapely, která se se mnou do tohoto dobrodružství vrhla přímo po hlavě. Mé poděkování si zaslouží též Mary Carewe, která mi při nahrávce dělala nejen jazykovou ,policii´, ale radila mi i z pozice zkušené a vynikající interpretky tohoto žánru. V neposlední řadě vzdávám hold také Juraji Bartošovi za nádherné aranže písní."
Magdalena Kožená

 

Sdílejte na sociálních sítích

Na co se podívat dále