Druhý ročník festivalu Maraton hudby Brno - C.E.M.A.

Druhý ročník festivalu Maraton hudby Brno

Od 11. do 13. srpna se uskutečnil druhý ročník multižánrového festivalu Maraton hudby, který přinesl do města zcela jiný koncept festivalu oživující centrum města i další méně tradiční místa.

Maraton hudby Brno 2017 spolupořádá TIC BRNO spolu s agenturami C.E.M.A. a TWENTYFOURSEVEN Promotion.

Festival je součástí projektu Brno – město hudby a podporuje jej statutární město Brno. V letošním roce se koncept posunul ještě dál a Brno se na jeden víkend zcela naplnilo hudbou a dalšími formami umění. Projekt je součástí kandidatury města Brna do sítě kreativních měst UNESCO v oboru hudba. Druhý srpnový víkend Brno zaplavila hudba všech možných žánrů, od balkánské dechovky přes komorní a orchestrální klasiku, jazz, folklór, ethno, rock, kapely pro děti až po netradiční bezuliční busking.

Hudební program ozdobila exkluzivní trojice představení nového cirkusu s představením „Šťastně až navěky“, nechybělo pouliční divadlo, kouzelník či unikátní akrobatický heliový balón. Maraton hudby Brno nám od loňského pilotního ročníku vyrostl do největšího letního městského hudebního festivalu. Město se na tři dny proměnilo v obří scénu, na které se prolínaly koncerty všech hudebních žánrů s divadelními či akrobatickými performancemi v podání českých i zahraničních umělců.

Letošní ročník se ukázal jako divácky atraktivní, což se projevilo na návštěvnosti u všech představení - celý festival si nenechalo ujít více než 16.000 diváků a lze očekávat, že s dalšími ročníky se bude adekvátně navyšovat.

Více informací na stránkách festivalu.

 

Sdílejte na sociálních sítích

Na co se podívat dále