Magdalena Kožená a její nové album Nostalgia - C.E.M.A.

Magdalena Kožená a její nové album Nostalgia

PÍSNĚ O LÁSCE, TOUZE A NEVINNOSTI

Na svém třetím albu pro PENTATONE Magdalena společně s vysoce uznávaným klavíristou Yefimem Bronfmanem posluchačům nabízí Bartókovy Vesnické scény, Musorgského Dětskou světničku a výběr z Brahmsových písní. Písně o lásce, touze a nevinnosti zpívané ve slovenštině, ruštině a němčině představují tři mistrovské skladatele, kteří dokázali lidové tradice včlenit do svého jedinečného hudebního jazyka. Tato nahrávka je výsledkem dvě desetiletí trvajícího Magdalenina a Yefimova kongeniálního uměleckého partnerství.
Nostalgia
 je pro Magdalenu třetím albem, které v rámci své exkluzivní spolupráce s PENTATONE nahrála; pro Yefima Bronfmana jde o první spolupráci s touto nizozemskou nahrávací společností.
"S Magdalenou jsem se pracovně poprvé setkal v roce 2002 ve švýcarském Verbier. Byl jsem zcela uchvácen jejím hlasem, hudebním výrazem a jedinečnou schopností proniknout do hudby velmi osobním a expresivním způsobem. Od té doby jsem s ní vždy chtěl znovu pracovat. Příležitosti jsem naštěstí dostal a doprovázel jsem ji na recitálech v USA i v Evropě. Kromě nádherných uměleckých zkušeností jsem se díky tomu seznámil i s novým repertoárem, jako jsou právě písně zařazené na toto naše společné album. Je pro mě velkou ctí a potěšením uvádět a nahrávat s Magdalenou tuto nádhernou hudební literaturu.“ Yefim Bronfman


Poslechnout nebo koupit CD.


Sdílejte na sociálních sítích

Na co se podívat dále