"BMW uvádí..." - flétnové kvarteto Palisander tentokrát netradičně v Blahoslavově domě - C.E.M.A.

"BMW uvádí..." - flétnové kvarteto Palisander tentokrát netradičně v Blahoslavově domě

čtvrtek 7. dubna 2022, 19:30, Blahoslavův dům (Lidická 79, 602 00 Brno)

 

Musica = matematika + magie

Palisander: Lydia Gosnell, Miriam Monaghan, Caoimhe de Paor a Teresa Wrann / flétny

 

Dlouho očekávaný britský flétnový soubor přináší do Brna úspěšný program, v němž nás seznámí s magií hudby.

Magie v historickém kontextu znamenala víru v soulad mezi čísly a jevy reálného světa. Johannes Kepler na pražském dvoře Rudolfa II. dokázal, že dráhy planet mají mezi sebou stejné proporce jako hudební intervaly. Hudba, pohyb a matematika jsou v jednotě i ve zbrusu nové suitě Keplerovy planety, kterou si objednaly šaramantní flétnistky ze souboru Palisander; zazní v ní i největší basová zobcová flétna, která je momentálně na trhu. Uslyšíte také speciální aranžmá hudby houslového virtuosa Tartiniho, který podobně jako mnozí další barokní skladatelé věřil, že cvičením houslové techniky se dají překonat limity těla… lze to však bez přispění ďábla? Obdiv a údiv – to budou predikáty tohoto výjimečného koncertu!

 

POZOR: Mimořádně se sejdeme v Blahoslavově domě (Lidická 79), protože prostory Konventu Milosrdných bratří nyní slouží lidem prchajícím před ukrajinským válečným konfliktem.

 

Program: G. Tartini, J. S. Bach, Hildegard von Bingen, M. Monaghan ad.

 

Vstupenky (plná cena: 350Kč, student/senior: 250Kč) lze zakoupit online v síti Ticketportal zde nebo rezervovat na klara@cema-music.com.

Sdílejte na sociálních sítích

Na co se podívat dále